Filtruj według

Cena

Cena

  • 3,00 zł - 16,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 13 produktów.

Pokazano 1-13 z 13 pozycji

Aktywne filtry

Czy testy ciążowe do samokontroli są wiarygodne?

Domowe testy ciążowe są zazwyczaj bardzo dokładne. Kluczowe jest wykonywanie testu w odpowiednim czasie. Wyniki są najdokładniejsze, gdy są wykonywane kilka dni po spodziewanym terminie miesiączki. W tym przypadku prawdopodobieństwo uzyskania dokładnego wyniku jest wysokie.

Niektóre testy ciążowe są bardziej wrażliwe i mogą wykryć obecność hCG we krwi wcześniej niż inne. Ponadto wybór testu ciążowego od renomowanego producenta zwiększa prawdopodobieństwo dokładnych wyników. Testy o niskiej jakości mogą być mniej dokładne.

Dokładne przestrzeganie instrukcji dostarczonych w opakowaniu testu, w tym prawidłowe użycie próbki moczu i obserwacja czasu odczytu wyniku, jest istotne dla dokładności wyników.

Rodzaje testów ciążowych

Do najpopularniejszych testów ciążowych należy zaliczyć: 

- test płytkowy - próbkę moczu oddaje się do pojemnika, a następnie za pomocą pipety należy nanieść 2-3 krople na płytkę z membraną chromatograficzną. Po pięciu minutach możliwe jest odczytanie wyniku testu.

- test strumieniowy – ten test nie wymaga zbierania moczu w osobnym pojemniczku ani pobierania próbki do pipetki, wystarczy końcówkę testu umieścić w strumieniu oddawanego moczu i przytrzymać przez kilka sekund. Wynik testu otrzymywany jest w ciągu kilku minut.

- test paskowy - przed wykonaniem testu należy zebrać mocz do suchego pojemniczka, a następnie zanurzyć pasek testowy i trzymać go w próbce moczu, aż czerwone zabarwienie pojawi się na dolnej krawędzi membrany testowej. Trwa to około 10 sekund. Na koniec trzeba wyjąć pasek i położyć go na czystej powierzchni. Wynik uzyskuje się już w około 5 minut. Wyniki jest prosty do odczytania, dwie wyraźne linie to wynik pozytywny.