Filtruj według

Cena

Cena

  • 24,00 zł - 84,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Przyczyny łysienia androgenowego 

Łysienie to problem, który odgrywa ogromną rolę w obecnych czasach, ponieważ spotykają się z nim już osoby w bardzo młodym wieku. 

Łysienie to sytuacja, gdy na całej powierzchni skóry głowy nagle zmniejsza się liczba aktywnych mieszków włosowych, co w następstwie prowadzi do przyspieszenia obumierania włosa i jego wypadania.

Skłonność łysienia androgenowego jest uwarunkowana genetycznie i często występuje rodzinnie. A głównym czynnikiem powodującym jest testosteron, a jeszcze bardziej pochodna testosteronu – dihydrotestosteron.

Leczenie łysienia androgenowego

W leczeniu łysienia androgenowego używa się wcierek do skóry głowy, które zawierają substancje, takie jak minoksydyl i prednizolon. Podczas doustnej terapii wykorzystuje się leki z grupy antyandrogenów takich jak spironolakton, cyproteron oraz finasteryd. 

Leki i preparaty na łysienie androgenowe mają za zadanie odwracanie tego procesu lub hamowanie miniaturyzacji mieszków włosowych. Ponadto silnie pobudzają namnażanie się komórek mieszków w fazie wzrostu i nasilają porost włosów. 

W przypadku stosowania takich produktów możemy liczyć na zwiększenie odporności skóry głowy i włosów, pobudzanie mikrokrążenia skóry głowy oraz poprawienie objętości włosów.