Filtruj według

Cena

Cena

  • 189,00 zł - 249,00 zł

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Czym jest elektrostymulacja?

Elektrostymulacja to metoda terapeutyczna polegająca na stosowaniu impulsów elektrycznych w celu stymulowania mięśni, nerwów lub tkanek. Te impulsy elektryczne są generowane przez specjalne urządzenia. Elektrostymulacja może być używana w fizjoterapii do rehabilitacji mięśni po urazach, zmniejszenia bólu, poprawy krążenia krwi, a także w kosmetologii w celu treningu mięśni i redukcji cellulitu. Jest to bezpieczna i kontrolowana metoda, która może być dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Urządzenia do elektrostymulacji

Urządzenia do elektrostymulacji, zwane są elektrostymulatorami, różnią się w zależności od zastosowania, ale działają na ogół na tej samej zasadzie. Wykorzystują one elektryczne impulsy do stymulowania mięśni lub nerwów. Można wyróżnik kilka rodzajów takich urządzeń:

- elektrostymulator mięśniowy - używany jest w celu treningu mięśni, poprawy siły i wytrzymałości. Przesyła impulsy elektryczne do mięśni, co powoduje ich skurczenie i rozluźnienie, naśladując naturalny proces aktywacji mięśni.

- elektrostymulator TENS – jest stosowany do łagodzenia bólu poprzez stymulowania nerwów. Impulsy elektryczne wpływają na przewodnictwo nerwowe i mogą zmniejszać odczuwanie bólu.

- elektrostymulator EMS - podobny do elektrostymulacji mięśniowej, jest wykorzystywany w celu rehabilitacji mięśni po urazach lub operacjach, pomaga w przywracaniu siły mięśniowej.

- elektrostymulator FES - jest używany w celu przywrócenia funkcji mięśni, które straciły swoją naturalną zdolność do skurczu. Jest stosowany w przypadku osób z uszkodzeniem rdzenia kręgowego lub innymi zaburzeniami nerwowo-mięśniowymi.

Urządzenia do elektrostymulacji działają poprzez przyłożenie elektrod do skóry w określonych miejscach ciała, które mają być stymulowane. Impulsy elektryczne są kontrolowane i dostosowywane do potrzeb pacjenta.