Aktywne filtry

Właściwości podkładu mineralnego

Podkład mineralny to kosmetyk przeznaczony do każdego rodzaju cery: suchej, wrażliwej, a nawet trądzikowej i skłonnej do alergii. Ma on działanie antybakteryjne i łagodzące, a także wspomaga pielęgnację skóry. Ten kosmetyk eliminuje zmiany skórne na twarzy i skutecznie zakrywa wypryski.

Podkład mineralny zakrywa niedoskonałości, a jednocześnie nie wnika w głąb naskórka, przez co skóra może swobodnie oddychać. W jego składzie nie znajdziemy barwników czy silikonów. Dzięki niemu cera będzie naturalnie piękna bez tak zwanego "efektu maski". Podkład mineralny zapewnia:

  • matowe wykończenie,
  • wysokie krycie,
  • naturalny efekt.

Jak nakładać podkład mineralny?

Aby poprawnie zaaplikować podkład mineralny należy wysypać niewielką porcję podkładu na wieczko lub paletkę kosmetyczną, następnie trzeba wkręcić pyłek we włosie pędzla i otrzepać go z nadmiaru, można też zastosować lekko wilgotną gąbeczkę i za jej pomocą delikatnie wklepać podkład.  

Przy aplikowaniu podkładu warto zwrócić uwagę by nakładany był od wewnętrznych po zewnętrzne partie twarzy. Przy stosowaniu pędzla należy nakładać go stosując okrężne, lekko wcierające ruchy, a w przypadku gąbeczki, delikatnie go wklepywać i nie rozcierać.