Kategorie

Najczęściej kupowane

Wciąż można spotkać się z opinią, że lubrykanty to wstydliwy temat, a konieczność ich użycia wynika z przyczyn osobistych. Prawda jednak jest taka, że lubrykanty dla mężczyzn i kobiet to produkt stworzony nie tylko jako remedium na suchość pochwy, a również jako zwiększenie przyjemności ze współżycia. Posiadanie zapasu żelu intymnego to dobra praktyka, a stosowanie go nie tylko z konieczności, a z zasady, może zapobiec wielu krępującym sytuacjom czy późniejszym dolegliwościom.

Rodzaje lubrykantów - jaki najlepiej wybrać?

W wyborze lubrykantu należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego bazę. Każda substancja ma swoje zalety i wady, które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę przed zastosowaniem.

  • Woda. Lubrykanty na bazie wody są najbezpieczniejsze dla pochwy, ponieważ zachowują jej naturalne pH oraz nie niosą ze sobą ryzyka uszkodzenia prezerwatywy, jeżeli jest stosowana. Za najbezpieczniejsze są uważane te bezwonne i bezzapachowe lub lubrykanty nawilżające (np. Durex żel do masażu i nawilżający czy Maxigra Femina nawilżający żel intymny), które zaleca się dla osób z delikatną skórą skłonną do otarć i infekcji. Jedynym minusem jest to, że szybko się wchłaniają i może wystąpić konieczność nałożenia lubrykantu kilkukrotnie w trakcie stosunku.
  • Silikon. Baza silikonowa mniej się wchłania, dzięki czemu starcza na dłużej i zazwyczaj nie wymaga ponownej aplikacji (Durex żel intymny Perfect Glide). Dodatkową zaletą jest możliwość używania w wodzie, ponieważ trudniej się wypłukuje. Co za tym jednak idzie, istnieje ryzyko zalegania resztek substancji w pochwie, dlatego należy zadbać o jej higienę, by uniknąć infekcji.
  • Olejek. Największą zaletą lubrykantów na bazie olejku jest ich przyjemna konsystencja i działanie nawilżające. Niestety tak jak w przypadku silikonu, może zalegać w pochwie i podrażnić jej naturalne środowisko. Dodatkowo olej narusza strukturę prezerwatywy i powoduje ryzyko jej uszkodzenia, dlatego nie należy stosować ich razem.

Lubrykanty stymulujące dla lepszych doznań

W ofercie można znaleźć również wiele ciekawych lubrykantów, które na celu mają wzmocnienie doznań lub urozmaicenie współżycia. Lekkie uczucie chłodzenia można uzyskać stosując Durex żel intymny uwalniający dreszczyk emocji, a walory smakowe i zapachowe możesz wprowadzić za pomocą truskawki Durex Żel intymny słodka truskawka.

Lubrykanty 

W kategorii 22 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 22 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 22 produktów