Filtruj według

Cena

Cena

  • 16,00 zł - 72,00 zł

Dostępność

Dostępność

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Czym są antyoksydanty?

Antyoksydanty to inaczej przeciwutleniacze, ich właściwości są niezwykle cenne dla zdrowia. Głównym zadaniem antyoksydantów jest walka z wolnymi rodnikami tlenowymi. Spowalniają procesy starzenia się organizmu, a także zmniejszają ryzyko występowania niektórych chorób.

Wyróżniamy antyoksydantów endogennych i należy do nich: melatonina, glutation, estrogen, albumina, kwas moczowy i liponowy, oraz antyoksydanty egzogenne, czyli: witamina C, A, E, likopen, alfa karoten, beta karoten, polifenole i luteina. Natomiast zarówno do antyoksydantów endogennych jak i egzogennych należy: koenzym Q10, cynk, selen, kobalt, miedź i mangan.

Suplementacja antyoksydantów

Na rynku farmaceutycznym jest wiele preparatów, które wykazują działanie antyoksydacyjne. Suplementy z przeciwutleniaczami mogą zawierać jedną lub kilka substancji w swoim składzie, dlatego w zależności od składników zawartych w produkcie różne może być ich dawkowanie.

Produkty te dostępne są zarówno w formie płynów, tabletek oraz kapsułek. Jednak przed ich spożyciem należy zapoznać się z ulotką bądź informacjami zawartymi na opakowaniu.