Filtruj według

Cena

Cena

  • 2,00 zł - 32,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 21 produktów.

Pokazano 1-21 z 21 pozycji

Aktywne filtry

Jak dbać o higienę uszu?

Aby dbać o higienę uszu, ważne jest regularne czyszczenie zewnętrznej części ucha za pomocą miękkiej ściereczki lub wacika higienicznego. Trzeba uważać aby nie wkładać niczego do ucha, w tym również patyczka higienicznego, ponieważ może to spowodować uszkodzenie błony bębenkowej. 

Część ucha środkowego można spróbować wyczyścić za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego celu preparatów zakupionych w aptece, które pozwolą pozbyć się nadmiaru woskowiny. Takie preparaty to najczęściej różnego rodzaju wodne lub oleiste środki np. krople, spraye do uszu, które rozpuszczają woskowinę.

Preparaty oczyszczające uszy będą inne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które pozwolą zadbać o prawidłową higienę uszu. 

Czym skutkuje niedostateczna higiena uszu?

Niedbała, niepoprawna higiena uszu lub jej brak, może prowadzić do różnych problemów, takich jak: nadmiar woskowiny, infekcje ucha, zapalenie zatok, czy nawet uszkodzenie błony bębenkowej. W przypadku, którejkolwiek z tych dolegliwości należy skonsultować się z lekarzem.