Aktywne filtry

Kiedy stosuje się temblak?

Temblak pomaga stabilizować kończynę, podtrzymywać ją i odciążać. Jest również przydatny jako wspomaganie leczenia ręki zwichniętej w obrębie stawów łokciowego, barkowego czy ramiennego. Temblak stosuje się kolejno w stanach zapalnych oraz urazach tkanek miękkich, kiedy ręka powinna być ustabilizowana w określonej pozycji oraz częściowo unieruchomiona.

Jaki temblak wybrać?

Na rynku znaleźć można temblaki wykonywane są z różnych materiałów, może to być tkanina,  przewiewa siatka lub z włóknina polipropylenowa. Warto uwzględnić materiał względem pory roku noszenia, latem lepiej sprawdzi się przewiewna tkanina, która będzie zapobiegała przegrzaniu i podrażnieniom na skórze, natomiast zimą lepszy będzie grubszy materiał, który będzie chronił przed chłodem. Przy zakupie temblaka należy też zwrócić uwagę na rozmiar. 

Temblak to konstrukcja składająca się opaski medycznej zakładanej na kark, obejmującą rękę oraz część barkową. Temblak może być miękki bądź usztywniony, złożony z jednej lub dwóch części.  

Ważnym elementem jest także pasek, który otacza kark. Najlepiej by posiadał osłonę, dzięki czemu zapobiegnie powstawaniu obtarć i uszkodzeń naskórka.