Jest 32 produktów.

Pokazano 1-24 z 32 pozycji

Aktywne filtry

Jak rozpoznać menopauzę?

Menopauza to naturalny etap w życiu każdej kobiety. Okres menopauzalny przypada zwykle między 45. a 55. rokiem życia. Wiele zmienia się w wtedy w ciałach kobiet oraz aktywnościach. Menopauza wiąże się również z fizjologicznym wygasaniem czynności jajników, co może powodować dodatkowe objawy, miedzy innymi:

- uderzenia gorąca, 

- nagłe intensywne pocenie się,

- problem ze snem, 

- wzrost wagi mimo braku zmiany diety,

- ból piersi, podbrzusza i kręgosłupa,

- rozdrażnienie, wahania nastrojów,

- zmniejszenie libido

- ogólne uczucie zmęczenia,

- zmiany skórne.

Zaburzenia hormonalne w okresie menopauzy związane z działaniem hormonów płciowych, które dodatkowo mogą powodować osłabienie mięśni dna miednicy, co wywiera niekorzystny wpływ na kontrolę oddawania moczu.

Jak łagodzić objawy menopauzy?

Preparaty na menopauzę pomagają łagodzić szereg dolegliwości z nią związanych. 

Suplementy na menopauzę zawierają substancje, które wspierają przede wszystkim gospodarkę hormonalną kobiet, układ nerwowy oraz moczowo-płciowy. W ich składzie znajdziemy przede wszystkim izoflawony soi, niepokalanek pieprzowy, chmiel, czerwona koniczyna, siemię lniane, czy liście malin.

W przypadku silnych i wyjątkowo dokuczliwych objawów klimakterium lekarz może wprowadzić hormonalną terapię zastępczą, która uzupełni niedobór hormonów. W wielu przypadkach jest to jedyna szansą na znaczną poprawę funkcjonowania oraz samopoczucia.