Jest 29 produktów.

Pokazano 1-24 z 29 pozycji

Aktywne filtry

Objawy ukąszenia owadów

Ukąszenia przez komary nie są dla człowieka niebezpieczne, jednak niesie ze sobą bardzo nieprzyjemne objawy. W miejscu ukąszenia tworzy się charakterystyczny bąbel, obrzęk i rumień. Skóra wokół ukąszenia początkowo tylko swędzi, ale po jednym, dwóch dniach drapania również piecze i boli.

Natomiast ugryzienie kleszcza nie jest odczuwalne, ale konsekwencje jakie z niego wynikają mogą być bardzo groźne. W przypadku niektórych osób, ugryzienie przez kleszcza może doprowadzić do zarażeniem boreliozą, a nawet kleszczowym zapaleniem mózgu. Dlatego po powrocie z miejsc, w których mogą one występować należy dokładnie obejrzeć całe ciało, także owłosioną skórę. 

Jeżeli znajdziemy na swoim ciele kleszcza, należy jak najszybciej się go pozbyć. W przypadku gdy nie potrafimy samodzielnie wyjąć kleszcza, należy skorzystać z pomocy specjalisty.

Jak chronić się przez ukąszeniem owadów?

Wszelkiego rodzaju owady szczególnie przyciąga ciepło, zapach potu, a nawet słodkie perfumy. 

Podstawowym elementem ochrony przed owadami jest odpowiedni ubiór. Jednak ciężko wymagać, aby w ciepły dzień ktokolwiek wybrał się na spacer w kombinezonie ochronnym. Dlatego najrozsądniejszą i w praktyce najskuteczniejszą formą zabezpieczenia się przed ukąszeniem, jest stosowanie specjalistycznych środków ochronnych.

Takie produkty do odstraszania owadów zawierają w sobie silne związki chemiczne, które są drażniące dla owadów, natomiast są bezpieczne do stosowania dla ludzi. Dostępne są one w formie spray’u, areozolu, kropli, olejków,  nawet plastrów i opasek.