Filtruj według

Cena

Cena

  • 6,00 zł - 76,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 16 produktów.

Pokazano 1-16 z 16 pozycji

Aktywne filtry

Jak dbać o układ nerwowy?

Układ nerwowy narażony jest na różnego rodzaju dolegliwości takie jak: nerwy, stres, bezsenność oraz długotrwałe zmęczenie. Ważne jest aby przeciwdziałać i redukować tego rodzaju napięcia.  Aby było to możliwe należy wprowadzić do codziennego trybu życia ćwiczenia fizyczne – nawet minimalna np. spacer na świeżym powietrzu. Może to być rozciąganie, joga lub medytacja. Nie należy zapominać o prawidłowej, zbilansowanej diecie, a także ograniczeniu z niej nadmiaru cukru, soli oraz wysoko przetworzonej żywności

Leki i suplementy wspierające układ nerwowy

Najkorzystniejszy wpływ na działanie układu nerwowego mają suplementy zawierające w składzie witaminy z grupy B – zwłaszcza kwas foliowy, tiaminę, ryboflawinę, kwas pantotenowy. Ważne są również kwasy omega, czyli nienasycone kwasy tłuszczowe oraz minerały m.in.: selen, magnez, potas, miedź i cynk.

Jeżeli czujemy, że nasz układ nerwowy jest w coraz gorszym stanie – odczuwamy silne objawy psychosomatyczne należy udać się do lekarza, w celu zdiagnozowania przyczyny. Wiele dolegliwości może wskazywać na poważne choroby, które będą wymagały specjalistycznego leczenia.