-
Zdrowie
- Układ krążenia
- Układ nerwowy
- Układ mięśniowo-szkieletowy
- Alergia i katar sienny
-
Dermatologia
- Drogi moczowo-płciowe
- Oczy
- Ból
- Przeziębienie i grypa
-
Układ pokarmowy
- Układ odpornościowy
-
Witaminy i minerały
- Produkty dla diabetyków
- Nutrikosmetyki
- Seks i antykoncepcja
- Homeopatia
- Zdrowy tryb życia
- Dziecko
- Kosmetyki
-
Ciąża i macierzyństwo
- Higiena
-
Dla niego
-
Sprzęt i akcesoria medyczne
- Nasze marki
Nietolerancja pokarmowa
- Kategorie
- < Do poprzedniej kategorii
Filtruj według
Cena
Cena
-
34,00 zł - 104,00 zł
Dostępność
Dostępność
Jest 3 produktów.
Aktywne filtry
Czym jest nietolerancja pokarmowa?
Nietolerancja pokarmowa to reakcja organizmu na określony składnik pokarmu, która może powodować nieprzyjemne objawy, takie jak ból brzucha, wzdęcia, biegunka czy inne dolegliwości trawienne. Istnieje kilka rodzajów nietolerancji pokarmowych, między innymi jest to:
Nietolerancja laktozy - Osoby nie mogą trawić cukru występującego w mleku i produktach mlecznych, co prowadzi do objawów takich jak wzdęcia, ból brzucha i biegunka.
Nietolerancja glutenu (celiakia) - to autoimmunologiczna nietolerancja glutenu, białka obecnego w pszenicy, żytku i jęczmieniu. Spożycie glutenu może prowadzić do uszkodzenia jelit i objawów takich jak biegunka, wzdęcia i utrata masy ciała.
Nietolerancja fruktozy - osoby nie mogą trawić cukru owocowego. Może to prowadzić do bólów brzucha, wzdęć i biegunek po spożyciu produktów zawierających fruktozę.
Testy na nietolerancje pokarmowe
Na rynku najbardziej pożądane są testy do samokontroli na nietolerancję laktozy lub glutenu.
Test na nietolerancję laktozy zazwyczaj polega na pobraniu próbki krwi lub moczu w celu pomiaru poziomu enzymu laktazy lub przeciwciał przeciwko laktazie. Wynik dodatni może sugerować obecność nietolerancji laktozy, ale diagnoza powinna być potwierdzona przez lekarza, który może zlecić dodatkowe badania i ocenić objawy pacjenta.
Test do samokontroli na nietolerancję glutenu zazwyczaj polega na pobraniu próbki krwi lub moczu i pomiarze poziomu przeciwciał przeciwko glutenu, takich jak przeciwciała przeciwko transglutaminazie tkankowej (tTG). Wynik dodatni może sugerować obecność nietolerancji glutenu lub celiakii, ale ostateczną diagnozę powinien postawić lekarz po przeprowadzeniu dodatkowych badań.