Jest 66 produktów.

Pokazano 1-24 z 66 pozycji

Aktywne filtry

Przyczyny i rodzaje kaszlu 

Kaszel może być spowodowany różnymi czynnikami. W pierwszej kolejności należy ustalić, co go wywołuje oraz czy mamy do czynienia z kaszlem mokrym, czy suchym. 

Podczas kaszlu mokrego z dróg oddechowych usuwany jest nadmiar wydzieliny, co jest pożądanym zjawiskiem, ponieważ jej zaleganie najczęściej prowadzi do groźnych powikłań. Jednak często przy tym potrzebuje pomocy, ponieważ organizm sam nie jest w stanie usunąć całej zanieczyszczonej wydzieliny oskrzelowej.

Natomiast kaszel suchy jest dla organizmu bardzo męczący i może być niebezpieczny. Niektóre jego skutki to między innymi: pękanie naczynek krwionośnych, wylewy krwi w spojówkach czy omdlenia. Najczęściej jest symptomem zaczynającej się infekcji lub astmy, może być także objawem alergii.

Preparaty na kaszel

Na kaszel bardzo dobrze sprawdzają się zarówno syropy, jak i tabletki. Znajdziemy w nich substancje wykazujące działanie przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne. 

Syrop na kaszel może wykazywać odmienny skład, w zależności od tego, na jaki rodzaj kaszlu ma być stosowany. Syrop na kaszel w swoim składzie posiada substancje chemiczne bądź roślinne.

Kaszel mokry należy zwalczać przy pomocy środków wykrztuśnych, natomiast kaszel suchy doskonale sprawdzą się preparaty hamujące odruch kaszlowy.