Filtruj według

Cena

Cena

  • 3,00 zł - 49,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 64 produktów.

Pokazano 1-24 z 64 pozycji

Aktywne filtry

Czy trzeba stosować plastry na rany?

Nie zawsze konieczne jest stosowanie plastra na ranę. W niektórych przypadkach należy pozostawić ranę odkrytą, aby mogła swobodnie się goić. Jednak w przypadku głębszych lub bardziej krwawiących ran, plaster może pomóc zatrzymać krwawienie i zapobiec zakażeniu. 

Niektóre plastry mogą zawierać środki antybakteryjne lub przeciwbólowe. To zależy od konkretnego rodzaju plastra. W przypadku osób z nadwrażliwą skórą lub posiadającą jakiekolwiek alergie, warto upewnić się, że dany wyrób nie zawiera ich w składzie. 

Plastry mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak plastik, tkanina lub pianka. Ważne jest aby wybrać plaster odpowiedni do rodzaju rany i skóry. 

Skutki nieopatrzenia rany

Niedbałość o ranę może doprowadzić do zakażenia, opóźnienia procesu gojenia i powstania blizny. Ważne jest aby utrzymać ranę czystą i chronić ją przed zanieczyszczeniami, konieczne jest również monitorowanie jej stanu. W przypadku pogarszającego się wyglądu rany lub zwiększenia dolegliwości bólowych z nią związanych należy pilnie skonsultować się z lekarzem. 

Plastry powinny znajdować się w każdej domowej apteczce, jak i tej, która znajduje się w samochodzie.