Filtruj według

Cena

Cena

  • 19,00 zł - 116,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 19 produktów.

Pokazano 1-19 z 19 pozycji

Aktywne filtry

Z czym wiążą się blizny?

Blizny powstają na skutek różnych przyczyn. Jest to defekt, którego chcemy się pozbyć jak najszybciej. Oprócz elementów estetycznych powstałe na ciele blizny wiążą się z bólem, a także nieprzyjemnym efektem ciągnięcia się skóry. W efekcie dane okolice ciała zmagają się z różnymi ograniczeniami. 

Blizny często zmieniają kolor. Gdy blizna jest niedojrzała jest czerwona, może towarzyszyć się ból i świąd. Natomiast blizna dojrzałą jest w kolorze jaśniejszym od skóry, jednak mogą występować jej dodatkowe dolegliwości takie jak przykurcze albo ściągniecie skóry. To jak szybko blizna zmieni swój kolor uzależnione jest od procesu pielęgnacji i gojenia się rany.

Jak niwelować widoczność blizn?

Występowaniu blizn towarzyszy jednak nie tylko dyskomfort fizyczny, ale również psychiczny. Dlatego trzeba zastosować odpowiedni preparat, który pozwoli w szybkim czasie pozbyć się niechcianego problemu. 

Regularne stosowanie olejów, kremów, żelów lub plastrów silikonowych do pielęgnacji blizn jest w stanie poprawić wygląd blizn, rozjaśnić je i zmniejszyć ich powierzchnię.

Oznacza to, że tego nieestetycznego problemu możemy pozbyć się w zaciszu swojego domu, bez konieczności korzystania z drogiego zabiegu w gabinecie chirurga.