Filtruj według

Cena

Cena

  • 15,00 zł - 105,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 28 produktów.

Pokazano 1-24 z 28 pozycji

Aktywne filtry

Korzyści przebywania na słońcu

Słońce jest dla nas podstawowym źródłem witaminy D. Dzięki niemu w skórze produkowana jest witamina D3. Wystarczy przebywać przez 20–30 minut dziennie na świeżym powietrzu w słoneczne dni, aby dostarczyć jej odpowiednią ilość dziecku.

A witamina D3 odgrywa ważną rolę przy budowie i regeneracji kości, zapobiega nowotworom, odpowiada za funkcjonowaniu układu odpornościowego, nerwowego i mięśniowego. 

Zagrożenia wynikające ze słońca

Jednak przebywanie na słońcu nie może być zbyt długie. Wszystko w granicach rozsądku, ponieważ nadmiar słońca może zaszkodzić. Przebywanie na dworze podczas intensywnego promieniowania słonecznego zwiększa ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków. Słońce zagraża zarówno dorosłym jak i dzieciom, a spowodowane jest to przez:

- Promienie UVA, które dociera do skóry właściwej i tam niszczą włókna kolagenu i elastyny odpowiedzialne za jędrność skóry, co oznacza uszkodzenia na poziomie skóry właściwej.

- Promienie UVB, które powodują oparzenia słoneczne, a także ubytki kwasu hialuronowego w skórze. Skóra dziecka jest delikatna i łatwo ulega oparzeniu.

Aby odpowiednio chronić się przez promieniowaniem należy stosować kosmetyki z filtrem UV.

Ponadto zbyt długa ekspozycja na słońce może doprowadzić do udaru cieplnego. Dlatego warto zakładać na głowę okrycie np. czapkę, kapelusz aby zapobiec temu poważnemu udarowi, kark również powinien być zakryty. Dzieci są bardziej narażone na udar dlatego nie należy zapominać o czapeczce.