Jest 16 produktów.

Pokazano 1-16 z 16 pozycji

Aktywne filtry

Jak zapobiegać powstawaniu kataru?

Katar i zatkany nos powodują problemy z oddychaniem. Mogą być one wynikiem przeziębienia lub alergii. Niezależnie od tego jaka jest ich przyczyna, konieczne jest nawilżenie i przeczyszczenie śluzówki nosa, aby udrożnić i uszczelnić dostęp powietrza do górnych dróg oddechowych.  

Odpowiednie nawilżanie nosa dziecka zapobiega wysuszeniu śluzówki, zwłaszcza w sezonie grzewczym, w klimatyzowanych pomieszczeniach. Natomiast regularna higiena nosa pozwala oczyścić drogi oddechowe nosa, co ułatwia swobodne oddychanie również podczas snu.  

Udrożnienie i pielęgnacja nosa to niezwykle ważna czynność, którą należy wykonywać jak najczęściej. To sprawi, że w nosie nie będzie zalegała wydzielina i nie będą rozwijały się zakażenie oraz związane z nimi komplikacji takie jak zapalenia zatok.

Krople, żele i spraye do nosa dla dzieci

Katar u dzieci jest często bardzo uciążliwy. Uniemożliwia swobodne oddychanie, utrudnia jedzenie i sen. Objawia się przekrwieniem śluzówki, wyciekiem płynnej wydzieliny z nosa, swędzeniem, a także kichaniem. Mamy do wyboru kilka preparatów, które pomogą nam się z nim uporać.

Krople do nosa zmniejszają obrzęk błony śluzowej nosa, ułatwiając oddychanie. U nieco starszych dzieci można stosować krople z dodatkiem olejków aromatycznych.

Żele do nosa na katar stosowane są w celu zmniejszenia wydzieliny oraz złagodzenia kataru. Najczęściej są stosowane w przypadku suchości w nosie, ale także nieżytu nosa.

Na nieco silniejszy katar najlepiej sprawdzi się spray do nosa, którego zadaniem jest zmniejszenie obrzęku nosa oraz oczyszczenie jamy nosowej i zatok. Bardzo często dla dzieci stosuje się spraye na bzie wody morskiej izotonicznej lub hipertonicznej.