Filtruj według

Cena

Cena

  • 31,00 zł - 32,00 zł

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Czym są nużeńce w oku?

Nużeńce to niewielkich rozmiarów stawonogi, które nie są widoczne gołym okiem. Przenoszą się z kurzem, w którym znajdują się ich jaja. Do zarażenia może dojść również podczas kontaktu z zainfekowaną osobą, a nawet poprzez dotykania lub użytkowania tych samych przedmiotów. 

Może to doprowadzić do rozwinięcia się miejscowego stanu zapalnego, objawiający się podrażnieniami, łzawieniem oczu, swędzeniem, a czasami także wypadaniem brwi i rzęs.

Jak leczyć nużeńce?

Leczenie nużeńców w oku nie należy do prostych zadań. Można się ich pozbyć poprzez stosowanie leków zapisanych przez specjalistę zgodnie z jego zaleceniami lub usunąć je mechanicznie. 

W profilaktyce, jak i leczeniu wspomagającym ma odpowiednia higiena okolic dotkniętych chorobą. Podstawą jest regularne oczyszczanie powiek, akie postępowanie umożliwi usunięcie zalegających na ich powierzchni zanieczyszczeń.

Dlatego warto sięgnąć po specjalne preparaty do oczyszczania i pielęgnacji powiek, dostępnych w formie sprayów, płynów i żeli. W ich składzie znajdziemy substancje takie jak pantenol, alantoina czy olejki, które dodatkowo pomagają nawilżyć skórę i złagodzić objawy związane z wysuszeniem.