Jest 24 produktów.

Pokazano 1-24 z 24 pozycji

Aktywne filtry

Właściwości witaminy K+D

Spożywanie witaminy K oraz D jest bardzo ważne dla organizmu, a ich niedobór może negatywnie oddziaływać na zdrowie.

Witamina K pomaga zachować zdrowe kości, dzięki czemu są one bardziej odporne na uszkodzenia. Stosowanie tej witaminy ma także wpływ na prawidłowe krzepnięcie krwi.  

Natomiast Witamina D ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie mięśni, wspiera zdrowie kości oraz zębów i pomaga w prawidłowym wchłanianiu wapnia w organizmie. Ponadto wspomaga układ odpornościowy. 

Niedobór witaminy K objawia się poprzez: długie gojenie się ran, słaba krzepliwość krwi oraz sińce występujące nawet po delikatnym uderzeniu. 

Natomiast w przypadku niedoboru witaminy D możemy spodziewać się braku energii, problemów ze snem, a także braku apetytu.

Suplementacja witaminy K+D

Witamina K i D pełnią szereg ważnych funkcji w organizmie oraz biorą udział w wielu procesach metabolicznych. 

Witaminę K i D możemy suplementować poprzez odpowiednią dietę. Witamina D występuje głównie w rybach morskich, jajkach i produktach pochodzenia mlecznego, natomiast witaminę K znajdziemy w zielonych warzywach takich jak szpinak i brokuł. Jednak to może okazać się niewystarczające by uzupełnić niedobory witaminy K i D w organizmie. Wtedy należy wdrożyć odpowiednie suplementy diety bogate w witaminy D i K. 

Ważne jest, aby suplementować je po konsultacji z lekarza, zgodnie z jego zaleceniami, aby nie dopuścić do przedawkowania.