Filtruj według

Cena

Cena

  • 10,00 zł - 45,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Podczas alergii szczególnie uciążliwe bywa łzawienie oczu oraz świąd i obrzęk powiek, wtedy warto sięgnąć po przeciwalergiczne krople do oczu, które pomogą złagodzić nieprzyjemne objawy uczulenia.

Wpływ alergii na oczy

Alergicy bardzo często skarżą się na dolegliwościami ze strony oczu, jest to łzawienie, świąd, obrzęk powiek, a także ich przekrwienie i zaczerwienienie. Zazwyczaj reakcja alergiczna dotyczy obu spojówek. Objawy alergii mogą pojawiać się natychmiast po kontakcie z alergenem lub mieć charakter opóźniony. 

Nie należy trzeć swędzących powiek, ponieważ może to doprowadzić do zakażenia bakteryjnego. Ulgę przyniosą krople do oczu na alergię o działaniu przeciwhistaminowym.

Jakie są odpowiednie krople do oczu na alergię?

Przeciwalergiczne krople do oczu opierają swoje działanie na właściwościach różnego typu substancji czynnych. Niektóre zawierają kromoglikan, która hamuje uwalnianie histaminy, biorącej udział w reakcji alergicznej. Działanie przeciwhistaminowe wykazuje też olopatadyna oraz ketotifen. Natomiast krople przeznaczone do długotrwałego stosowania nawilżają spojówki i rogówkę oraz chronią oczy przed nadmiernym wyparowywaniem łez, które towarzyszą alergii. 

Krople do oczu działające przeciwalergicznie minimalizują reakcję, która powstaje w wyniku kontaktu z alergenami.