Jest 42 produktów.

Pokazano 1-24 z 42 pozycji

Aktywne filtry

Jak odpowiednio karmić dzieci?

Przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecko powinno był karmione wyłącznie mlekiem mamy. Jednak nie zawsze dostarczanie pożywienia może odbywać się tylko w ten sposób. 

Pierwsze posiłki dziecko będzie spożywało przy pomocy butelki. Wtedy trzeba zadbać o to, aby dziecko miało półleżącą pozycję, a główkę podpartą w zgięciu łokcia. Butelkę należy trzymać pod takim kątem, aby smoczek był zawsze pełny. Pozwoli to zapobiec połykaniu powietrza podczas karmienia.

Kolejny etap życia dziecka wiąże się z karmieniem go łyżeczką. Jedzenie należy podawać tylko na wargi dziecka. Wkładanie mu całej łyżeczki do buzi, może sprawdzić, że dziecko się zakrztusi. Ponadto w tym czasie bardzo przydatny będzie kubek niekapek, z którego picie nie wylewa się, nawet gdy dziecko przechyla go do góry dnem.

Jakie wybrać akcesoria do karmienia dla dzieci?

Dla noworodka do karmienia w zupełności wystarczy mała butelka, a do niej trzeba wybrać smoczek o odpowiednim tempie przepływu płynu. Butelka powinna być lekka, aby można było łatwo podać dziecku pokarm. Do podawania pokarmu w butelce przydadzą się też podgrzewacze, które umożliwią zagrzanie mleka do pożądanej temperatury, odpowiedniej dla dziecka. Wraz z wiekiem dziecka trzeba zapewnić mu inne przybory do spożywania posiłków. 

Dla dzieci znajdziemy specjalne sztućce, kubki, miseczki i talerzyki, które pomogą mu w nauce samodzielnego jedzenia. Aby zachęcić dziecko do samodzielnego jedzenia warto aby takie przybory były kolorowe lub posiadały wizerunek ulubionych postaci z bajek.