Filtruj według

Cena

Cena

  • 1,00 zł - 10,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 18 produktów.

Pokazano 1-18 z 18 pozycji

Aktywne filtry

Kiedy stosować się opaskę uciskową?

Opaskę uciskową należy stosować, gdy opatrunek uciskowy jest nieefektywny. Jej zadaniem jest zatamowanie silnego krwawienia poprzez zamknięcie światła tętnicy i zatrzymanie dopływu krwi tętniczej do całej kończyny.

Przeciwwskazaniem do zastosowania opaski uciskowej jest umiejscowienie rany poza kończynami, takich jak: pachy i pachwiny oraz umiarkowany krwotok. Opaska uciskowa nie powinna uciskać kończyny dłużej niż 60 - 90 minut, ponieważ po tym czasie może dojść do niedotlenienia tkanek i w rezultacie ich uszkodzenia lub nawet martwicy.

Bandaże elastyczne 

Bandaż elastyczny to produkt, który powinien znajdować się w każdej apteczce w domu, jak i w samochodzie. Bandaż wykorzystywany jest przy stłuczeniach i urazach w celu usztywnienia uszkodzonej kończyny czy innej części ciała. Sprawdza się w przypadku opatrywania ran, zwłaszcza w miejscach o dużej ruchomości czy na zgięciach, gdzie tradycyjny bandaż mógłby się zsuwać. Bardzo często też stosuje się go w przypadku stabilizacji stawów podczas zwichnięć, skręceń czy innych kontuzji.

Bandaż elastyczny wykonany jest z rozciągliwego materiału, który doskonale utrzymuje opatrunek, ściska owiniętą część ciała przez co jest lepiej unieruchomiona.