Filtruj według

Cena

Cena

  • 49,00 zł - 432,00 zł

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Żywienie dziecka w wieku przedszkolnym 

W diecie przedszkolaka powinny znaleźć się wszystkie grupy produktów spożywczych w odpowiednich proporcjach. W tym czasie organizm dziecka wciąż się rozwija, a do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje odpowiedniego żywienia. Zatem należy uwzględnić w niej mleko i jego przetwory, jaja, chude mięso, wysokogatunkowe wędliny, produkty zbożowe z pełnego przemiału ziarna, tłuszcze - masło, oleje oraz świeże warzywa i owoce.

Jadłospis dla przedszkolaka powinien składać się 5 posiłków dziennie: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Posiłki powinny być spożywane o regularnych godzinach, w równych odstępach czasu. Ostatni posiłek dziecko powinno spożyć 2 godziny przed snem.

Mleko modyfikowane dla starszych dzieci 

Dzieci w wieku przedszkolnym są ciekawe świata, mają dużo energii. Żeby miały na wszystko siłę, muszą mieć dostarczaną odpowiednią ilość witamin i minerałów.

Mleka oznaczone symbolem „5” przeznaczone jest dla od 2,5. lub od 3. roku życia. Są one specjalnie dopasowane do potrzeb małych brzuszków, dzięki odpowiednio dobranym składnikom. 

Mleko modyfikowane dla przedszkolaka pozwala zapobiegać niedoborom wapnia i witaminy w diecie. Zostało ono stworzone w oparciu o potrzeby żywieniowe dzieci po 2,5 roku życia. Wpływa ono korzystnie na układ odpornościowy, wspomaga prawidłowego rozwoju kości i zębów, dzięki czemu dziecko może prawidłowo się rozwijać. 

Wybierając mleka modyfikowane dla przedszkola, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na potrzeby malucha. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do składu takiego produktu, najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z pediatrą.