Filtruj według

Cena

Cena

  • 3,00 zł - 7,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Właściwości witaminy B6

Witamina B6 jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pomaga utrzymać równowagę w układzie nerwowym, wpływa na prawidłową pracę serca, mięśni i ciśnienia krwi. 

Ponadto witamina B6 odpowiedzialna jest za przemianę glukozy w glikogen, który jest rozkładany w mięśniach, niezbędna jest też do produkcji hemoglobiny. 

Niedobór witaminy B6 może prowadzić do:

- powstawania ognisk nowotworowych,

- zmniejszenia synteza białek,

- zmniejszania syntezy hemoglobiny, która uczestniczy w transporcie tlenu, 

- nadpobudliwości nerwowej, 

- niedokrwistości. 

Ponadto niedobory witaminy B6 można wpływać na powstawanie zmian skórnych oraz zmian w błonie śluzowej. Natomiast w dzieci może powodować zaburzenia padaczkowe i nadmierną płaczliwość. 

Suplementacja witaminy B6

Witaminę B6 znajdziemy w takich produktach jak: ryby, drób, jajka, mleko czy też drożdże. Ponadto może być dostarczana do organizmu podczas spożywania bananów, orzechów, kalafiora, ziemniaków, szpinaku i marchewki. Jednak może to okazać się niewystarczające by uzupełnić witaminę B6 w organizmie. Wtedy należy wdrożyć odpowiednie suplementy diety bogate w tą witaminę.

Preparaty z witaminą B znajdziemy w formie tabletek, kapsułek oraz proszku do sporządzania zawiesiny doustnej, o łatwej przyswajalności. 

Przyjęte jest, że zalecane dzienne zapotrzebowanie na witaminę B6, dla kobiet wynosi od 1,3 do 1,5 mg/dobę, natomiast u mężczyzn od 1,3 do 1,7 mg/dobę.

Jednak w celu określenia dawki suplementacji najlepiej zapoznać się z ulotką lub informacją na opakowaniu przyjmowanego produktu, by nie przekraczać zalecanej dziennej porcji.