Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Aktywne filtry

Kiedy jest potrzebne specjalistyczne żywienie dziecka?

Jeżeli dziecko nie jest w stanie przyjmować tradycyjnych posiłków w takiej objętości, aby dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości energii i składników odżywczych, należy włączyć do jego diety żywność specjalnego przeznaczenia medycznego. Takie preparaty odżywcze są do kupienia w aptekach bez recepty. Podając dziecku doustne preparaty odżywcze dostarczamy mu odpowiednio zbilansowane składniki odżywcze. W niewielkiej objętości produktu, dostarczana jest do organizmu dziecka dodatkowa porcja energii.

Produkty do żywienia dziecka w chorobie

Doustne preparaty odżywcze to specjalnie przygotowane, normokaloryczne lub wysokokaloryczne napoje, zawierające niezbędne substancje odżywcze w małej objętości. Dzięki nim można dostarczyć dziecku wszystkich potrzebnych składników, a płynna postać i mała objętość napoju jest łatwa do spożycia dla dziecka, w porównaniu z tradycyjnym, obfitym posiłekiem.

Mała objętość, jak również płynna konsystencja, ułatwiają przyjęcie preparatu przy występujących podczas choroby mdłościach, problemach z przełykaniem oraz z zanikiem apetytu. Takie preparaty przygotowywane są w sposób sterylny, co ma znaczenie szczególnie przy stosowaniu terapii obniżających odporność organizmu. Dzięki temu, nie wprowadza się do organizmu bakterii, które w tych szczególnych warunkach mogłyby stanowić zagrożenie.