Filtruj według

Cena

Cena

  • 5,00 zł - 26,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Czym są odciski? 

Odciski to zgrubienia skóry, które powstają na skutek długotrwałego tarcia lub ucisku na określony obszar. Mogą mieć one żółtawą lub szarą barwę. Najczęściej pojawiają się one na stopach, szczególnie na piętach, palcach i poduszeczkach, dlatego mogą powodować dyskomfort podczas chodzenie. 

Odciski mogą być bolesne, szczególnie gdy są narażane na tarcie lub ucisk.  Aby zapobiegać pojawianiu się odcisków, przede wszystkim należy nosić odpowiednie buty, które dobrze pasują do stopy i nie powodują tarcia. Ponadto ważne jest też utrzymanie stóp w czystości i suchości przed założeniem obuwia. 

Jak działają plastry na odciski?

Plastry na odciski działają poprzez tworzenie ochronnej warstwy między odciskiem, a obuwiem, zmniejszając tarcie i ucisk. 

Plastry na odcisku mogą pomóc też w złagodzeniu bólu, ale nie koniecznie przyspieszają proce gojenia. Aby zniwelować odcisk, najważniejsze jest aby zapewnić mu odpoczynek i ochronę przed dalszym tarciem. 

Takie plastry wykonane są zazwyczaj z miękkiego materiału, który jest w stanie zapewnić mu odpowiednią amortyzację i ochronę. 

Plastry na odciski powinny być stosowane zgodnie z instrukcjami producenta. Ważne jest aby regularnie sprawdzać skórę pod plastrem, ale też zapewnić jej czas bez opatrunku.