Filtruj według

Cena

Cena

  • 17,00 zł - 60,00 zł

Dostępność

Dostępność

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Właściwości spiruliny

Spirulina to niewielkich rozmiarów alga, które stanowi źródło unikalnych wartości odżywczych, a jej suplementacja wpływa pozytywnie na funkcjonowanie ludzkiego organizmu.

Algi spiruliny odpowiedzialne są za zwiększenie poziomu limfocytów, co poprawia odporność organizmu. Zapobiegają występowaniu infekcji bakteryjnych oraz wirusowych oraz powstawaniu stanów zapalnych, w tym tych wywołanych przez uczulenia. Ich działanie przeciwalergiczne wynika też z obniżania poziomu immunoglobulin.

Kiedy stosować spirulinę?

Spirulina sprzyja budowie błon komórkowych, zwłaszcza mięśniowych. Ponadto stanowi ochronę organizmu przed chorobami autoimmunologicznymi oraz chorobami układu krążenia. Wpływają też korzystnie na kondycję osób borykających się z alergią.

W spirulinie znajduje się białko, którego jest aż 3 razy więcej niż w mleku. Charakteryzuje się także wysoką zwartością żelaza, beta-karotenu, a także są bogate  w nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. 

Działanie spiruliny sprawia, że jest ona zalecana do stosowania przede wszystkim przez osoby na restrykcyjnej diecie roślinnej oraz sportowcom, ponieważ znajdujące się w niej składniki odżywcze wspomagają funkcjonowanie organizmu. Spirulinę znajdziemy w postaci proszku lub kapsułek.