Filtruj według

Cena

Cena

  • 10,00 zł - 40,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 36 produktów.

Pokazano 1-24 z 36 pozycji

Aktywne filtry

Przyczyny i rodzaje kaszlu 

Kaszel u dziecka stanowi dla rodziców nie lada problem. U zdrowych dzieci kaszel i pozostałe infekcje górnych dróg  oddechowych pojawiają się średnio 11 razy w ciągu roku.  Kaszel może być spowodowany różnymi czynnikami. W pierwszej kolejności należy ustalić, co go wywołuje oraz czy mamy do czynienia z kaszlem mokrym, czy suchym. 

Podczas kaszlu mokrego z dróg oddechowych usuwany jest nadmiar wydzieliny, co jest pożądanym zjawiskiem, ponieważ jej zaleganie najczęściej prowadzi do groźnych powikłań. Jednak często przy tym potrzebuje pomocy, ponieważ organizm sam nie jest w stanie usunąć całej zanieczyszczonej wydzieliny oskrzelowej. Natomiast kaszel suchy charakteryzuje się napadami męczącego kaszlu oraz uczuciem suchości i drapania w gardle.

Co na kaszel dla dziecka?

Najbardziej problematyczne jest leczenie dziecka do 1 roku życia. Jest to spowodowane tym, że nie wszystkie leki można mu podawać. Muszą być one przeznaczone dla tak małych dzieci.

Na kaszel bardzo dobrze sprawdza się syropy, w których znajdziemy substancje wykazujące działanie przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne. 

Syrop na kaszel może wykazywać odmienny skład, w zależności od tego, na jaki rodzaj kaszlu ma być stosowany. Kaszel mokry należy zwalczać przy pomocy środków wykrztuśnych, natomiast kaszel suchy doskonale sprawdzą się preparaty hamujące odruch kaszlowy i drapanie w gardle.