Filtruj według

Cena

Cena

  • 5,00 zł - 16,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Czy jednorazowe rękawice ochronne zapewniają bezpieczeństwo?

Jednorazowe rękawice ochronne stanowią ważny element ochrony osobistej, są skuteczne w zabezpieczaniu przed bezpośrednim kontaktem z potencjalnie zakaźnymi substancjami, takimi jak krew, wydzieliny lub niebezpieczne chemikalia. Jednak ważne jest, aby pamiętać o tym, że muszą być zakładane i zdejmowane zgodnie z odpowiednimi procedurami, aby uniknąć zanieczyszczenia rąk podczas tych czynności, ponadto rękawice jednorazowe nie powinny być używane wielokrotnie ani przechowywane na później. Po użyciu należy je wyrzucić. Konieczne jest też monitorowanie stanu rękawic, ponieważ podczas ich używania, mogą one ulec uszkodzeniu, co może prowadzić do przenikania substancji i kontaktu ze skórą. 

Rękawice ochronne są ważnym elementem ochrony osobistej, ale ich skuteczność zależy od prawidłowego użytkowania, dla zapewnienia sobie pełnego bezpieczeństwa należy stosować wybierać odpowiednie środki ochrony zgodnie z rodzajem zagrożenia.

Rodzaje rękawic ochronnych

Istnieje wiele rodzajów rękawic jednorazowych ochronnych, z których każdy z nich ma zapobiec zagrożeniom i zapewnić bezpieczeństwo. Najczęściej używane są: 

Rękawice lateksowe - są bardzo elastyczne, co ułatwia pracę z nimi. Są skuteczne w zapobieganiu przenoszeniu zakażeń krwiopochodnych i innych cieczy ustrojowych, jednak mogą wywoływać reakcje alergiczne u niektórych osób.

Rękawice nitrylowe - są odporniejsze na przebicie i rozdarcie niż rękawice lateksowe. Będą odpowiednie dla osób uczulonych na lateks i są skuteczne w ochronie przed zakażeniami krwiopochodnymi.

Rękawice winylowe - są mniej elastyczne niż lateksowe i nitrylowe, ale są od nich tańsze. Stosowane są w niektórych zastosowaniach medycznych, higienicznych, pielęgnacyjnych i kosmetycznych, ale mają mniejszą odporność na przebicie.

Rękawice chirurgiczne - są wykonane z wysokiej jakości materiałów, są bardzo cienkie i zapewniają dużą precyzję w działaniach chirurgicznych.