Filtruj według

Cena

Cena

  • 6,00 zł - 39,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Jest 15 produktów.

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Aktywne filtry

Butelka do karmienia dla dziecka – co warto wiedzieć?

Butelka do karmienia dziecka to bez wątpienia jeden z ważniejszych akcesoriów, o której rodzice muszą pamiętać podczas kompletowania wyprawki. Odpowiednia butelka ułatwi podawanie pokarmu maluchowi.  

Dla noworodka do karmienia w zupełności wystarczy mała butelka o pojemności 110 ml. Między drugim a czwartym miesiącem życia, warto wybrać butelkę o pojemności 150 ml, a dla półrocznych maluchów odpowiednia będzie butelka o pojemności co najmniej 180 ml.

Jaką butelkę dla dziecka wybrać?

W z związku z wyborem odpowiedniej dla dzieci butelki do karmienia pojawia się jeszcze wiele istotnych pytań, które zapewnią mu komfort i bezpieczeństwo. 

- Butelka szklana czy plastikowa? 

Butelka plastikowa przede wszystkim jest zdecydowanie lżejsza, dzięki czemu dziecko będzie mogło samo ją trzymać w dłoniach. Dodatkowo ma lepsze właściwości izolacyjne, zatem mleko będzie dłużej pozostawało ciepłe.

Butelka szklana jest uznawana za najbezpieczniejszą butelkę do karmienia, ponieważ łatwiej się ją wyparza i jest trwalsza. W porównaniu do plastikowej nie matowi się, jednak jest znacznie cięższa a mleko w niej szybciej stygnie. 

- Wąska czy szeroka butelka? 

Wąska butelka będzie wygodniejsza do trzymania w dłoni, natomiast butelka z szeroką szyjką będzie wygodniejsza przy jej napełnianiu i odmierzaniu mieszanki mleka, a także będzie łatwiejsza do wyczyszczenia. 

- Butelka antykolkowa czy zwykła? 

Warto zwrócić uwagę na działanie butelki antykolkowej, gdyż została zaprojektowana w taki sposób, aby dziecko nie połykało powietrza razem z pokarmem.