Filtruj według

Cena

Cena

  • 15,00 zł - 28,00 zł

Producent

Producent

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Dlaczego dzieci powinny suplementować magnez?

Magnez to pierwiastek, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu dziecka. Odgrywa on istotną rolę między innymi w procesie skurczu mięśni, przenoszenia i magazynowania energii, a także ma korzystny wpływ na pracę układu nerwowego. 

Długotrwały niedobór magnezu u dzieci może wywołać problemy z nadpobudliwością, zasypianiem lub też odwrotnie z ospałością i zachowaniem właściwej koncentracji.

Niedobór magnezu u dziecka jest niestety bardzo odczuwalny, szczególnie w pierwszych latach życia, kiedy dziecko rozwija się bardzo szybko, a każdy ubytek wartości mineralnych, spowoduje jego słabszy rozwój i w efekcie gorsze samopoczucie dziecka.

Jaki magnez dla dziecka?

Magnez dla dzieci, powinien być podawany regularnie, szczególnie przy dużym wysiłku fizycznym malucha. Najlepiej podawać go dzieciom poprzez odpowiednio zbilansowane posiłki. Największe ilości magnezu znajdziemy w kakao, orzechach, soi, kaszy, nasionach roślin strączkowych oraz pełnoziarnistym pieczywie. Ale magnez znajdziemy też w owocach, między innymi w bananach, truskawkach, grejpfrucie, figach, a także w awokado.

Organizm dziecka szybko się regeneruje, aby jednak tak się stało, musi mieć dostarczoną odpowiednią dawkę magnezu każdego dnia. Jeżeli dostarczanie go w codziennej diecie jest niewystarczające, należy sięgnąć po farmaceutyczne preparaty magnezowe. Dzieciom najłatwiej podać magnez w postaci płynu, syropu, saszetek lub tabletek rozpuszczanych w wodzie, a także żelek.