Jest 41 produktów.

Pokazano 1-24 z 41 pozycji

Aktywne filtry

Prawidłowa higiena dziecka 

Ciało dziecka jest niezwykle delikatne i wymaga szczególnego traktowania. Aby zapewnić mu zdrowie oraz prawidłowy wygląd, trzeba odpowiednio dbać o jego higienę.

Do podstawowych czynności higienicznych należy przewijanie. Istotne znaczenie ma odpowiedni dobór pieluszek, produktów do oczyszczanie, a także kosmetyków do pielęgnacji stref pieluszkowych. 

Prawidłowo higiena wiąże się z regularnymi kąpielami całego ciała dziecka. Jednak istotne znaczenie ma też oczyszczanie poszczególnych obszarów ciała dziecka takich jak: oczy, uszy, nosek oraz pępek. Tu również trzeba zachować szczególną uwagę, ponieważ higiena tych części ciała musi być wykonywana odpowiedniki artykułami, przeznaczonymi dla dzieci.

Jakie są konieczne artykuły do higieny?

Przy wyborze artykułów higienicznych dla dzieci przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, by były one przyjazne oraz bezpieczne dla dziecka. Materiały, z jakich zostały wykonane, powinny być najwyższej jakości, a także miękkie i przyjemne w dotyku. Skóra niemowlęcia jest niezwykle delikatna, a nieco bardziej szorstki materiał może doprowadzić do pojawienia się podrażnień.

Przy zmianie pieluszki trzeba pamiętać o odpowiednim wyposażeniu, na pewno przydadzą się podkłady higieniczne, mokre chusteczki. Dla starszego dziecka, które uczy się nauki korzystania z nocnika, konieczny będzie delikatny i miękki papier toaletowy. Tu warto postawić na jakiś ciekawy kolor lub motyw bajkowy. To z pewnością zachęci dziecko do samodzielnej nauki. 

Nie można też zapomnieć o odpowiedniej higienie uszu. Nie wymaga ona specjalnych zabiegów, wystarczy regularnie czyścić ujście przewodu słuchowego i małżowiny uszne. Do czyszczenia uszu dziecka warto używać specjalnie do tego przeznaczonych akcesoriów i preparatów.