Filtruj według

Cena

Cena

  • 5,00 zł - 39,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 15 produktów.

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Aktywne filtry

Przyczyny i objawy wzdęć

Wzdęcia to nadmierna i nagromadzona ilości gazów w przewodzie pokarmowym. Ten przykry problem związany jest ze złym funkcjonowaniem układu trawiennego, ale także układu nerwowego. Stres przyczynia się do pojawianie się choroby jelita wrażliwego, skutkującego wzdęciami i bólami brzucha.

Wzdęcia mogą być też spowodowane niedoborem enzymów trzustkowych lub nietolerancją glutenu. Często są też skutkiem szybkiego jedzenia i połykanie przy tym większej ilości powietrza. Ponadto tłuste potrawy, warzywa kapustne i strączkowe, napoje gazowane z dużą zawartością dwutlenku węgla, także powodują wzdęcia. 

Preparaty na wzdęcia

Na wzdęcia bardzo dobrze sprawdzi się picie herbatek ziołowych lub owocowo-ziołowych, dodatkowo trochę więcej ruchu i dobre odżywianie, a nie będziemy musieli się przejmować tym problemem.

Jednak gdy te metody się nie sprawdzają należy zażyć odpowiedni lek na zdjęcia. Na rynku farmaceutycznym jest ich sporo. Głównie występują w postaci kapsułek, to także warty zastosowania pomysł. W ich składzie znajdziemy symetykon, który pomaga usuwać nadmiar gazów nagromadzonych w układzie pokarmowym.