Jest 139 produktów.

Pokazano 1-24 z 139 pozycji

Aktywne filtry

Dlaczego higiena osobista jest ważna?

Higiena skóry obejmuje przede wszystkim systematyczną kąpiel 1-2 razy dziennie, odpowiednią pielęgnację i stosowanie odpowiednio dobranych d swojej skóry kosmetyków. 

Jednak dodatkowa kąpiel jest konieczna po treningu, intensywnych wędrówkach, czy innych aktywnościach, w trakcie których człowiek mocniej się poci. Latem dobrze jest stosować chłodny prysznic niż ciepłe kąpiele.

Kąpiel i mycie ciała, to zabieg, które celem jest usunięcie z powierzchni ciała zanieczyszczeń, na które składają się: kurz, pył, bakterie, pot i łój oraz złuszczony naskórek. Zanieczyszczenia te utrudniają skórze spełnianie jej funkcji i mogą być przyczyną rozległych infekcji.

Produkty do kąpieli i mycia ciała

Na rynku jest szeroki wybór kosmetyków do kąpieli i pielęgnacji. Wybór zależy od indywidualnych preferencji. Do wyboru są między innymi:

  • żele do kąpieli – czyli standardowy środek do mycia ciała. Nie powinien zawierać w sobie silnych detergentów, substancji zapachowych oraz konserwantów.
  • pianki oraz galaretki do kąpieli - produkty o charakterystycznej konsystencji, które sprawdzą się u osób z wrażliwą skórą, skłonną do podrażnień.
  • mydło – to podstawowy produkt czystości, znany od wieków, dostępny jest w formie płynnej oraz w kostce. 
  • sole i kule do kąpieli – produkty, które pozwalają na chwilę relaksu i odprężenia podczas kąpieli, gdyż nadają piękny aromat,, a także ujędrniają cerę.

Kosmetyki do kąpieli, które przynoszą świeżość oraz ukojenie, powinny zawierać zioła oraz witaminy. To pozwala wzmocnić swoją skórę i poprawić jej kondycję.