Kategorie

Najczęściej kupowane

Odpowiednia higiena jamy ustnej wymaga sporej wiedzy i świetnej znajomości potrzeb swoich zębów. Skłonne do podrażnień dziąsła, tendencje do rozwoju próchnicy, odcień bieli - to wszystko musisz wziąć pod uwagę przy zakupie odpowiedniej pasty.

Pasty do zębów - z fluorem czy bez?

Coraz większą popularnością cieszą się pasty do zębów bez fluoru. Dlaczego wyłącza się ten składnik z past? Zdrowe pasty do zębów to te z fluorem czy właśnie bez?

Związki chemiczne z zawartością fluoru odpowiadają za dokładne czyszczenie zęba, chronią go przed próchnicą i wzmacniają mineralizację zębów. Dla samej jamy ustnej fluor jest więc niezwykle pożyteczny. Gdzie zatem tkwi problem? Dla organizmu w dużej ilości fluor jest pierwiastkiem toksycznym, a wiele osób martwi się rosnącym poziomem fluoru w glebie i wodzie. Eliminacja tego pierwiastka z pasty do zębów to sposób na ograniczenie dróg dostawania się fluoru do organizmu. Najlepsze pasty do zębów bez fluoru, takie jak Ziaja pasta do zębów szałwiowa, zawierają dopracowaną listę składników, które zastępują jego właściwości oczyszczające i chronią zęby z podobną siłą co pasty z fluorem (np. Sensodyne odbudowa i ochrona - pasta z fluorkiem). Oczywiście dzieci poniżej 3 lat oraz kobiety w ciąży powinny korzystać wyłącznie z past bez fluoru, najlepiej tych przeznaczonych dla dzieci, takich jak Ziaja Ziajka żel do zębów bez fluoru.

Jak wybrać pastę do zębów?

Większość past ma swoje konkretne właściwości na podstawie których możesz wybrać produkt dostosowany do Twoich potrzeb. Pasty do zębów polecane przez dentystów to na przykład Elmex intensywne oczyszczanie oraz pasta do zębów Parodontax fluoride

Częstym utrudnieniem w utrzymaniu higieny jamy ustnej okazują się wrażliwe dziąsła i zęby, które podczas szczotkowania mogą boleć i krwawić - w takim wypadku korzystna będzie pasta do zębów wrażliwych, taka jak Lacalut Sensitive. Dodatkową ochronę przeciwpróchniczą mogą zapewnić dedykowane temu pasty, np. Ziaja Sensitiv pasta przeciwpróchnicza. Dla estetycznego, jasnego uśmiechu zdecyduj się na pastę z właściwościami wybielającymi (Elgydium Wybielająca pasta do zębów), ale zachowaj rozsądek - mogą nie być odpowiednie dla wrażliwych zębów o naturalnie ciemniejszym odcieniu.

Pasty do zębów 

W kategorii 63 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 63 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 63 produktów