Filtruj według

Cena

Cena

  • 7,00 zł - 72,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 51 produktów.

Pokazano 1-24 z 51 pozycji

Aktywne filtry

Nawilżanie oczu

Na zbyt suche oczy przede wszystkim będą cierpiały osób, które w pracy lub czasie wolnym nadmiernie nadwyrężają swój wzrok. Zazwyczaj spowodowane jest to przez niebieskie światło emitowane przez ekrany komputerów i smartfonów, które męczą oczy i powodują ich przesuszenie. Suche powietrze również negatywnie wpływa na film łzowy, którego zadaniem jest ochrona oczu. 

Krople do oczu są dobrym rozwiązaniem dla osób, których wzrok jest zmęczony po wielogodzinnym wysiłku, czy zbyt małą ilością snu. Będą także niezastąpione dla tych, którzy cierpią na schorzenia nazywane zespołem suchego oka.

Nieprawidłowe nawilżanie powierzchni oka przez film łzowy może prowadzić do ich podrażnienia, które skutkuje zaczerwienieniem i swędzeniem.

Jakie krople do oczu wybrać?

Ulgę w dolegliwościach, które wynikają z suchości oka przyniesie stosowanie kropli do oczu nawilżających rogówkę i spojówkę, czyli tak zwanych sztucznych łez. Warto ich używać przed ekspozycją na czynniki drażniące takie jak: wiatr, mróz, suche powietrze. Pomocne może być także stosowanie przed snem żelu do oczu, który tworzy warstwę ochronną, zabezpieczając ich wilgotność na dłuższy czas.

Podczas doboru nawilżających kropli do oczu, ważna jest częstotliwość ich stosowania. Osoby, które potrzebują stosować je stale, powinny zdecydować się na produkt w wielorazowym opakowaniu, jeżeli jednak zakraplanie ma być sporadyczne, korzystniejszy będzie produkt w ampułkach. Związane jest to z tym, że preparaty do oczu mają z reguły krótką datę ważności po otwarciu, dlatego dawki pakowane jednorazowo, lepiej się sprawdzą.