Filtruj według

Cena

Cena

  • 17,00 zł - 418,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 23 produktów.

Pokazano 1-23 z 23 pozycji

Aktywne filtry

Właściwości inhalatora

Inhalator to przenośne urządzenie medyczne, które umożliwia pacjentom bezpośrednie dostarczanie leków do układu oddechowego poprzez inhalację. Inhalatory są zazwyczaj lekkie, kompaktowe i łatwe w użyciu, co czyni je wygodnymi do noszenia i stosowania w dowolnym miejscu. Mogą być wyposażone w różne rodzaje aplikatorów, takie jak aerozole, nebulizatory lub proszki, aby dostosować się do potrzeb leczenia różnych chorób układu oddechowego. Inhalacja umożliwia skierowanie leków bezpośrednio do dróg oddechowych, co pozwala na szybkie i skuteczne złagodzenie objawów astmy i innych chorób układu oddechowego.

Jaki inhalator wybrać?

Inhalator można stosować zarówno w leczeniu szpitalnym, jak i w warunkach domowych. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów inhalatorów, zatem można je kupić w aptekach i sklepach medycznych. Wyróżnić można:

Inhalator ciśnieniowy dozujący - naciśnięcie przystawki ciśnieniowej w tym inhalatorze doprowadzi do uwolnienia określonej dawki leku w postaci sprężonego gazu.

Inhalator proszkowy - zawiera suchą substancję leczniczą m.in. w kapsułce, która podczas inhalacji ulegnie przekłuciu lub rozgnieceniu, a o ilości uwolnionej dawki zadecyduje siła wykonanego wdechu.

Inhalator pneumatyczny – jest wykorzystywany jest do podawania praktycznie wszystkich postaci leku. Działa na takiej zasadzie, że tłoczy sprężone powietrze, które sprawia, że z leku powstaje aerozol do inhalacji.

Inhalator ultradźwiękowy czy też nubilizator – działa tak, że podwyższona temperatura podczas inhalacji zamienia strukturę niektórych substancji. Urządzenie zamienia lekarstwo w aerozol dzięki ultradźwiękom tworzonym za pomocą generatora.

Inhalator membranowo-siateczkowy (MESH) - wykorzystuje zainstalowaną wibrującą, perforowaną membranę, która wytwarza lek w postaci aerozolu.

Oprócz tego przy wyborze inhalatora warto też kierować się czasem inhalacji, poziomem hałasu wydawanego przez inhalator, dodatkowymi akcesoriami, ale również przeznaczonym na to urządzenie budżetem.