Filtruj według

Cena

Cena

  • 3,00 zł - 6,00 zł

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Nauka samodzielnego picia 

Kiedy dziecko wkracza w okres nauki samodzielnego jedzenia i picia, musimy wyposażyć je w odpowiednie przybory. 

Trzeba się przygotować na to, że około 7 – 8 miesiąca życia,  dziecko będzie starało się samo trzymać butelkę. Należy mu w tym pomóc i delikatnie je ukierunkować. W pierwszej kolejności trzeba wsunąć w dłonie dziecka butelkę i skierować ją do ust. Jednak trzeba ją delikatnie podtrzymywać na końcu. Gdy zauważyły, że dziecko rozumie jak poprawie to robić, można puścić butelkę. Jednak wciąż trzeba  towarzysz dziecku w tej czynności, nie odchodzić i nie pozostawiać go samego. Kolejny etap w życiu dziecka to zamiana butelki na kubek. W pierwszej kolejności powinien być to kubek niekapek, a dalej możemy starać nauczyć dziecko picia przez słomkę. 

Przybory do butelek i kubków

Kiedy nasze dziecko korzysta z butelek i kubków powinniśmy również wyposażyć się w dodatkowe akcesoria, wśród nich są między innymi słomki, smoczki czy uchwyty. 

Wszystkie akcesoria dla dzieci do picia powinny być miękkie i wykonane z bezpiecznych materiałów, dzięki czemu dzieci nie podrażnią sobie delikatnych dziąseł i będą mogły swobodnie pić, bez rozlewania. 

Na pewno przydadzą się nakładki antykolkowe, które sprawiają, że powietrze pozostaje w butelce, tym samym minimalizując ryzyko wystąpienia u dzieci problemów związanych z trawieniem takich jak gazy lub kolka.