Filtruj według

Cena

Cena

  • 11,00 zł - 71,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Aktywne filtry

Dlaczego stres źle wpływa na organizm?

Stres to reakcja organizmu na różnego typu trudne sytuacje lub nieprzyjemne zdarzenia. Zatem mogą towarzyszyć mu objawy, takie jak ból głowy, kołatanie serca, drżenie rąk. Długotrwały stres prowadzi do różnych dolegliwości, które przede wszystkim zaburzają pracę układu nerwowego, ale także układu krążenia i układu pokarmowego. Przewlekły stres wpływa też na obniżenie odporności i zwiększa podatność na choroby.

Najczęstszą przyczyną stresu jest praca i szkoła. Tam często dochodzi do sytuacji, które przyczyniają się do występowania objawów stresowych. Dlatego warto z nim walczyć, w wolnej chwili można wykonać kilka ćwiczeń relaksacyjnych. Ponadto dobrze może sprawdzić się też medytacja, uprawianie aktywności fizycznej lub innych pasji, które pozwolą odreagować stres.

Leki i suplementy na stres

Jeżeli żadne aktywności nie pozwalają zniwelować dolegliwości stresowych można sięgnąć po preparaty, które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych. W ich składzie możemy znaleźć m.in. magnez, walerianę i ashwagandhę. Używane są ponieważ zauważalne jest, że po zażyciu tych składników udaje się uspokoić nerwy.

Tabletki na stres zdecydowanie wspomogą organizm, ale oprócz tego warto zadbać o zdrowie psychiczne, zanim rozwiną się niepokojące objawy.