Filtruj według

Cena

Cena

  • 20,00 zł - 26,00 zł

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Przyczyny i objawy ospy

Ospa to choroba zakaźna przenoszona przez wirus Varicella Zoster. Do zarażenia dochodzi najczęściej poprzez bezpośredni kontakt z osobą chorą. Ospa stosunkowo długo rozwija się w organizmie, jest to tak zwany okresem inkubacji. Dopiero po nim pojawiają się symptomy takie jak:

brak apetytu,

gorączka,

złe samopoczucie.

Najbardziej charakterystycznym objawem ospy jest swędząca wysypka, która pojawia się zarówno na skórze, jak i na błonach śluzowych gardła, jamy ustnej oraz narządów płciowych.

Ospa wietrzna jest najczęściej występującą chorobą zakaźną wieku dziecięcego. Pierwsze objawy nietrudno pomylić z symptomami przeziębienia lub grypy.

Leczenie ospy 

Do podstawowych objawów ospy należy ogólne osłabienie organizmu, podwyższona temperatura ciała, bóle głowy, a po upływie 2-3 dni na skórze stopniowo pojawia się charakterystyczna wysypka. Aby wspomagać organizm w czasie choroby, warto stosować preparaty, które łagodzą dokuczliwe dolegliwości.

Przeznaczone są do tego różnego rodzaju maści, pasty i żele, które należy zaaplikować bezpośrednio na zmianę chorobową skóry. Powinny mieć działanie znieczulające, przeciwświądowe, przeciwzapalne, ściągające oraz osłaniające. Warto wtedy bardziej dbać o skórę i nie zaniedbywać kuracji, ponieważ jej odpowiednia pielęgnacja wspomaga szybsze gojenie się ran, a także zmniejsza ryzyko wystąpienia blizn po chorobie.

Koniecznie w tym czasie trzeba odpowiednio dbać o higienę, delikatnie osuszać skórę, by jej nie podrażniać, można też stosować chłodne okłady, które złagodzą swędzenie.