Jest 50 produktów.

Pokazano 1-24 z 50 pozycji

Aktywne filtry

Higiena intymna u kobiet i mężczyzn

Higiena intymna u kobiet, jak i u mężczyzn jest niezwykle ważna dla utrzymania zdrowia. Należy regularnie myć okolice intymne tylko specjalnie do tego przeznaczonymi produktami. Ważne jest unikanie nadmiernie higieny, używanie produktów o drażniącym składzie, a u tobie także płukania wnętrza pochwy wodą lub innymi płynami. Taka praktyka może zakłócić naturalną równowagę bakteryjną. Nie należy zapominać też jak duże znaczenie ma noszenie przewiewnej bielizny i jej regularna zmiana. W przypadku jakichkolwiek problemów lub niepokojonych objawów stref intymnych należy skonsultować się z lekarzem. 

Nieodpowiednia, niedostateczna higiena intymna lub jej brak może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych, takich jak infekcje, podrażnienia, nieprzyjemny zapach i dyskomfort. 

Produkty do higieny intymnej

Wśród najpopularniejszych produktów do higieny intymnej zalicza się żele, emulacje i płyny. Oprócz funkcji myjącej działają one przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i łagodząco. Żele do higieny intymnej są więc niezbędne w toalecie każdej kobiety oraz mężczyzn. Zbyt ostre składniki zawarte w środkach myjących, przeznaczone do innych partii ciała mogą prowadzić do podrażnień i zaburzeń naturalnej flory bakteryjnej oraz zwiększyć ryzyko infekcji o podłożu wirusowym. 

Takie produkty nie zawiera SLS czy SLES. W ich składzie najczęściej znajdziemy alantoinę, pantenol, wyciąg z nagietka lekarskiego, kwas mlekowy i wyciąg z kory dębu.