Filtruj według

Cena

Cena

  • 51,00 zł - 56,00 zł

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Czy mleko kozie jest zdrowe?

Dla większości osób bardziej odpowiada smak, jak i zapach krowiego mleka niż koziego. Jednak mleko kozie posiada więcej prozdrowotnych właściwości. Przede wszystkim jest ono lekkostrawne, co czyni je bardziej odpowiednim dla dzieci. Ponadto znajduje się w nim znacznie niższa zawartość laktozy niż w mleku krowim.

Kozie mleko jest bogate w witaminę A, ale jest też idealnym źródłem potasu, wapnia, sodu oraz fosforu. Jest ono bogatsze w tłuszcz i kalorie w porównaniu z mlekiem krowim, a także zawiera więcej białka, witamin i minerałów, co lepiej wpływa na rozwój dziecka.

Kozie mleko modyfikowane

Zdarzają się sytuacje, w których niemowlęta nie mogą przyjmować mleka z piersi mamy. Wtedy należy podawać mleko zastępcze już od pierwszych dni życia dziecka. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które będą w stanie zaspokoić dzienne zapotrzebowanie dziecka na wszystkie cenne do życia składniki, witaminy i minerały. Najpopularniejsze produkty powstają na bazie mleka krowiego, jednak to nie jedyna alternatywa. Chętnie wybierane jest również kozie mleko dla dzieci.

Modyfikowane mleko kozie jest bardziej zbliżone do mleka kobiecego i zawiera wiele składników bioaktywnych, w porównaniu do mleka krowiego. Dlatego kozie mleko jest coraz bardziej doceniane przez rodziców.