Filtruj według

Cena

Cena

  • 1,00 zł - 25,00 zł

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry

Czym są kompresy?

Kompresy to materiały opatrunkowe, które stosuje się do ucisku na ranę lub obszar ciała w celu kontrolowania krwawienia, redukowania obrzęków lub wspierania procesu gojenia. Mają różne zastosowania, w tym w opiece nad ranami, urazami i stanami zapalnymi.

Rodzaje kompresów

Do najpopularniejszych rodzajów kompresów można zaliczyć:

Kompresy gazowe - stosowane do opatrywania ran i zabezpieczania ich przed zanieczyszczeniem. 

Kompresy elastyczne - używane do opatrywania ran i stosowane w celu zapewnienia ucisku lub w przypadku opatrywania stawów lub zwichnięć. Dzięki swojej elastyczności zapewniają wsparcie i kompresję.

Kompresy chłodzące - zawierają substancje chłodzące, które mogą pomóc w zmniejszeniu obrzęków i łagodzeniu bólu w wyniku urazów lub stanów zapalnych. 

Kompresy na opuchliznę - mają na celu kontrolowanie obrzęków. Są stosowane w przypadku opuchlizny spowodowanej urazami, kontuzjami lub zabiegami chirurgicznymi. 

Kompresy na gorąco - zawierają substancje, które po podgrzaniu mogą pomóc w rozluźnieniu mięśni i zmniejszeniu bólu. Są stosowane w leczeniu napięć mięśniowych i bólów stawowych. 

Kompresy gazowe z nanosrebrem - specjalne kompresy gazowe impregnowane nanocząstkami srebra, które mają właściwości antybakteryjne. Są stosowane do opatrywania ran zakażonych lub o zwiększonym ryzyku zakażenia.