Jest 272 produktów.

Pokazano 1-24 z 272 pozycji

Aktywne filtry

Jakie wybierać kosmetyki dla dziecka?

Skóra dziecka jest niezwykle wrażliwa i podatna na wszelkiego rodzaju podrażnienia oraz urazy. Dlatego przy wyborze kosmetyków przede wszystkim należy zwracać uwagę na to, aby składniki w nich zawarte nie uszkadzały i nie podrażniały skóry dziecka. 

Kosmetyki dla najmłodszych powinny być: 

- łagodne i skuteczne, a przy tym pozbawione składników, które mogą powodować alergie, zatem najlepiej sięgnąć po produkty hipoalergiczne,

- bezzapachowe, o odczynie pH zbliżonym do obojętnego, czyli 7,0,

- wyraźnie oznaczone na opakowaniu, że są przeznaczone do pielęgnacji skóry od pierwszego dnia życia,

- oparty na sprawdzonych i przebadanych substancjach, mają prosty i krótki skład, zapewniający bezpieczeństwo stosowania u noworodków.

Niezbędne kosmetyki dla dzieci

Kosmetyki dla niemowląt i dzieci powinny opierać się na tym by nawilżać i zabezpieczać ich delikatną skórę, a także wzmacniać jej barierę ochronną. Nie należy wybierać kosmetyków w przypadkowy sposób. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę czy posiadają one atest albo pozytywną opinią ośrodków badawczych - Instytutu Matki i Dziecka, Centrum Zdrowia Dziecka lub Państwowego Zakładu Higien.

Najważniejsze kosmetyki do pielęgnacji dziecka to:

- krem lub maść na odparzenia,

- krem ochronny do twarzy,

- emulsja lub płyn do mycia,

- chusteczki nawilżane,

- balsam do kąpieli,

- oliwka do ciała.

Kompletując kosmetyki dla niemowlęcia najlepiej zdecydować się na wybór produktów z jednej firmy, ponieważ w skład kosmetyków tego samego producenta wchodzą te same substancje. To znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii lub podrażnień.