Filtruj według

Cena

Cena

  • 13,00 zł - 14,00 zł

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Dlaczego dzieci powinny suplementować wapń?

Wapń odgrywa ogromne znaczenie w funkcjonowaniu organizmu dziecka. Przede wszystkim wpływa na twardość kości i zębów, ponadto odgrywa znaczącą rolę w procesie krzepnięcia krwi oraz funkcjonowania układu nerwowego i mięśni. 

Niedobory wapnia objawiają się przede wszystkim dotkliwymi skurczami mięśni, bólami stawowymi, drętwieniem kończyn, zwolnieniem tętna, nerwicą i krwotokami z nosa. Poważne ubytki wapnia prowadzą do stanów lękowych, zaburzeń wzrostu, częstych złamań i utraty zębów.

Jaki preparat z wapniem wyprać?

Dbałość o ilość wapnia w diecie dziecka pozwoli zbudować mocne, zdrowe kości, które mogą przetrwać różnego rodzaju warunki. Dobry szkielet umożliwia dziecku długie, zdrowe, aktywne i niezależne życie, a także pomoże ograniczyć złamania kości spowodowane częstymi wypadkami, jakie zwykle mają miejsce w dzieciństwie. Dlatego ważne jest aby odpowiednio zbilansować dietę dziecka i jak najwcześniej rozpocząć suplementacje wapnia, by zapobiegać jego niedoborom.   

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów w przyjaznej formie dla najmłodszych. Mogą to być syrop smakowy, tabletki musujące do rozpuszczenia w wodzie lub tabletki smakowe do żucia.

Zanim rozpoczniemy suplementacje wapnia dla dziecka, należy upewnić się, że wybrany produkt jest bezpieczny dla najmłodszych. Ważne jest też aby dawkować je w odpowiedni sposób. W razie jakichkolwiek wątpliwości jaki wapń najlepiej stosować, należy skonsultować się z lekarzem. 

Uznaje się, że dzienne zapotrzebowanie na wapń dziecka w wieku 1-3 lat wynosi 700 mg na dobę, w wieku 4-9 lat to 1000 mg/dobę, a u starszych dzieci i młodzieży od 10 do 18 lat – 1300 mg/dobę.