Filtruj według

Cena

Cena

  • 8,00 zł - 55,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 18 produktów.

Pokazano 1-18 z 18 pozycji

Aktywne filtry

Potliwość stóp

Wielu chorobom i problemom ze stopami można zapobiegać poprzez odpowiednią higienę osobistą i dbanie o stopy. Zdrowe praktyki higieny stóp obejmują nie tylko mycie stóp, ale też noszenie dobrze dopasowanego, oddychającego obuwia oraz skarpet.

Nadmierna potliwość stóp może wiązać się nawet z tym, że stopy będą ślizgać się w butach. Przy tej dolegliwości stopy mogą mieć również białawy, mokry wygląd, czasami występują też różnego rodzaju infekcje stóp. Stała wilgoć niszczy skórę, umożliwiając zakażenie. Dodatkowo pojawia się intensywny, nieprzyjemny zapach stóp.

Osoby cierpiące na nadmierną potliwość mogą odczuwać stres emocjonalny i niepokój związany z zapachem stóp, co będzie skutkowało izolacja od społeczeństwa.  

Kosmetyki zapobiegające potliwości stóp

Dobra higiena stóp to podstawa. Przy nadmiernej potliwości należy codziennie myć stopy mydłem antybakteryjnym, trzeba pamiętać też o myciu stref między palcami. Trzeba dokładnie osuszać stopy. Aby zapobiegać nadmiernej potliwości trzeba nosić skarpety wykonane z włókien naturalnych , które odprowadzają wilgoć ze stóp, zamiast ją zatrzymywać.

Jednak konieczne jest też używanie dezodorantów i antyperspirantów, które zneutralizują  nieprzyjemny zapach, zapewnią uczucie świeżości nawet w upalne dni. 

Ich działanie polega na blokowaniu wydzielanego potu. Używając ich można pozbyć się zarówno przykrego zapachu, jak i uczucia wilgoci. Antyperspiranty do stóp pozwalają zachować świeżość na wiele godzin.

Takie preparaty należy stosować bezpośrednio na skórę albo rozpylić równomiernie wewnątrz buta przed i po ich założeniu. Niektóre z nich zawierają w swoim składzie delikatne substancje zapachowe.

Dezodoranty i antyperspiranty występują w postaci sprayu, aerozolu lub kremu.