Filtruj według

Cena

Cena

  • 32,00 zł - 108,00 zł

Dostępność

Dostępność

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Czym jest płodność?

Płodność to zdolność organizmu człowieka do rozmnażania się i wydawania na świat potomstwa. Płodność u kobiety odnosi się do zdolności do zajścia w ciążę i urodzenia dziecka, natomiast u mężczyzny to zdolność do zapłodnienia jajeczka. Płodność jest zwykle największa w okresie młodości i spada wraz z wiekiem. Różne czynniki, takie jak stan zdrowia, styl życia i warunki środowiskowe, mogą wpływać na poziom płodności. Płodność jest kluczowym aspektem reprodukcji i dziedziczenia genów.

Rodzaje testów na płodność

Na rynku dostępne są domowe testy diagnostyczne. Wyróżnić można 3 rodzaje testów płodności dla kobiet, a mianowicie testy owulacyjne paskowe, testy strumieniowe oraz testy płytkowe. Najlepiej dokładnie trzymać się instrukcji, która znajduje się na opakowaniu lub ulotce.

Natomiast domowy test płodności dla mężczyzn może być wykorzystany nie tylko do wykrywania ilościowego stężenia plemników w ejakulacie, ale także w ogóle ich obecność. Aby wykonać test, do pojemnika należy oddać nasienie, po czym potrząsnąć nim, by sperma dobrze się wymieszała. Następnie niewielką ilość nasienia nakłada się na płytkę testową, po czym zakrapla się na nią roztwory testujące. Wynik testu uzyskuje się w ciągu 30 minut w domowym zaciszu. Takie testy mają wiarygodność na poziomie 95-100%.