Filtruj według

Cena

Cena

  • 10,00 zł - 22,00 zł

Dostępność

Dostępność

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Jak powstają odleżyny?

Odleżyny to rany skóry oraz tkanek podskórnych, które pojawiają się na skutek długotrwałego ucisku. Zmiany te mogą pojawić się w okolicy kości krzyżowej, pośladków, bioder czy pięt.

Odleżyny to miejscowa martwica tkanki. W przypadku ich nieleczenia może dojść dodatkowo do owrzodzenia tych miejsc, co wiąże się dla chorego z dodatkowym silnym bólem.

Mogłoby się wydawać, że z odleżynami zmagają się tylko osoby starsze, przykute do łóżka na długie tygodnie lub miesiące. Okazuje się jednak, że tego typu uszkodzenia skóry mogą pojawić się tak naprawdę w przeciągu kilku dni. Prawdopodobieństwo wystąpienia odleżyn jest tym większe, im w gorszej kondycji jest skóra.

Co stosować na odleżyny?

Odleżyny to rany trudne do wygojenia, ale i sprawiające sporo problemów w czasie pielęgnacji. Konieczna jest nie tylko staranna dezynfekcja czy zabezpieczenie, by nie doszło do zakażenia, ale i stosowanie właściwych opatrunków, a także produktów, takich jak maść na odleżyny.

Różnego rodzaju płyny i maści można stosować także prewencyjnie, do pielęgnowana skóra, która może być narażona na powstanie odleżyn. Preparaty tego rodzaju wspomagają funkcję regeneracji tkanek, a przede wszystkim łagodzą podrażnienia i działają kojąco.