Filtruj według

Cena

Cena

  • 14,00 zł - 66,00 zł

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry

Co to jest ciemieniucha?

Ciemieniucha to łagodna odmiana łojotokowego zapalenia skóry. Bezpośrednią jej przyczyną jest wytwarzanie przez gruczoły łojowe dziecka zbyt dużej ilości sebum. Najczęściej występuje ona u niemowląt 2–3 miesiącu życia. Ta zmiana skórna zazwyczaj zlokalizowana jest na owłosionej skórze głowy, w okolicy ciemiączka i ma postać tłustych, żółtawych, łuszczących się płatków skóry.

Ciemieniucha nie jest niebezpieczna, choć traktuje się ją jako stan zapalny. Ponadto ma ona tendencję do nawracania, jednak nie stanowi zagrożenia dla zdrowia dziecka.

Jak się pozbyć ciemieniuchy?

Na ciemieniuchę najlepiej działa regularne natłuszczanie i nawilżanie skóry. W związku z tym warto wyposażyć się w odpowiednie kosmetyki do tego przeznaczone i stosować je po każdej kąpieli, na główkę dziecka.  Dzięki temu można zapobiec przesuszeniu skóry i złagodzić objawy ciemieniuchy. Prawidłowa pielęgnacja skóry powinna skutecznie zwalczyć ciemieniuchę.

Kosmetyki na ciemieniuchę znajdziemy w postaci sprayu, żelu, kremu, olejku lub szamponu, który łatwo można wsmarować w skórę głowy dziecka. Do niektórych preparatów dołączone są specjalne szczoteczki.