Filtruj według

Cena

Cena

  • 2,00 zł - 4,00 zł

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Patyczki higieniczne – właściwości i zastosowania

Patyczki higieniczne, nazywane są także patyczkami kosmetycznymi lub bawełnianymi patyczkami. To mały produkt, który składa się z drewnianej lub plastikowej rurki z bawełnianą końcówką na obu końcach.

Zapewniają one precyzyjne i higieniczne narzędzie do czyszczenia i pielęgnacji różnych obszarów ciała. Zazwyczaj są jednorazowego użytku, co zapewnia higienę i minimalizuje ryzyko zakażeń krzyżowych.

Patyczki higieniczne stosowane są do higiena uszu, korekcja makijażu, aplikacja kosmetyków, precyzyjnego czyszczenie obszarów trudno dostępnych, mają one zastosowanie też w stylizacji paznokci. 

Warto pamiętać, że patyczki higieniczne są przeznaczone tylko do użytku zewnętrznego i nie powinny być wprowadzane do ciała ani stosowane we wrażliwych miejscach.

Jak korzystać z patyczków higienicznych?

Aby skorzystać z patyczków higienicznych, należy wyjąć jeden bądź kilka z opakowania. Jeżeli jest to konieczne można delikatnie zwilżyć patyczek, np. wodą, płynem do demakijażu lub innym, który jest odpowiedni do danego celu.

Patyczek higieniczny przeznaczony jest do delikatnej higieny lub pielęgnacji cała. Po użyciu należy wyrzucić go do kosza na śmieci, ponieważ jest to produkt jednorazowego użytku.